European flag

Projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014 – 2020, oś priorytetowa III, działanie 3.2. Innowacje w MŚP. Celem projektu jest wdrożenie do produkcji czterech innowacyjnych produktów nie wytwarzanych do tej pory w kraju drutów i przewodów o żyłach pokrytych stopami cyny w izolacji i z zewnętrznym pokryciem zapewniającym specjalne właściwości użytkowe. Wartość projektu wynosi 1.764.716,49 PLN a, wkład funduszy Europejskich: 645.627,98 PLN.

Certyfikaty

Rozwój firmy, wymagania odbiorców oraz rosnąca konkurencja spowodowały, że firma MG WIRES od momentu założenia posiada wdrożony System Zarządzania Jakością ISO 9001:2015, a następnie certyfikowany przez jednostkę DQS z akredytacją DAkkS. Zakres obowiązywania certyfikatu Systemu Zarządzania Jakością ISO to: Produkcja i dostarczanie kabli i przewodów elektrycznych w izolacjach fluoropolimerowych, bezhalogenowych, przewodów o zastosowaniach specjalnych, przewodów do instalacji fotowoltaicznych oraz drutów miedzianych pokrywanych galwanicznie.

Historia

Zakład produkcji przewodów elektrycznych MG WIRES powstał od podstaw w 2009r. Główną produkcją firmy są przewody elektryczne w izolacjach bezhalogenowych jedno i wielożyłowe oraz przewody ciepłoodporne w izolacjach fluoroorganicznych takich jak: PVDF, ETFE, FEP, MFA i PFA mogących pracować w temperaturach od -250oC do +260oC. Świadczymy również usługi skręcania, izolowania, ekranowania oraz cynowania drutów Cu z materiału powierzonego. Posidamy wdrożony System Zarządzania Jakością wg normy ISO 9001:2015 co spowodowało, zaostrzenie reżimu produkcyjnego, poprawę stabilności procesu produkcyjnego oraz wzrost zaufania do naszych produktów. Produkowane przez nas przewody wykonujemy w oparciu o normy DIN, VDE, UL oraz wg specyfikacji Klienta.

skontaktuj się z nami